trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Öğrenci Kredi Kartları Veren Bankalar – Kredi Kartları İnceleme

1 yıl önce
1.059 kez görüntülendi

Bir çoğumuz öğrencilik hayatının nasıl olduğunu bilmekteyiz ve öğrenci iken paranın ne kadar önemli olduğunun da farkındayız. Öğrenci’nin durumundan anlayan bankalar da öğrenci kredi kartları diye hizmetler vermektedir. Hep birlikte öğrenci iken alabileceğimiz kredi kartlarını inceleyelim. Hangi banka öğrenciye kredi kart vermektedir? Öğrenci kredi kartı veren bankalar ve kart özelliklerine bakalım. Tüm öğrencilerin en çok dikkat ettiği konu öğrenci kredi kart limitikart aidatı ve kart özellikleri. Bunların hepsine değinerek sizleri bilgilendireceğiz.

Öğrenci kredi kartı başvuru nasıl yapılır?

Öğrenci kredi kartı almak için tüm bankaların aradığı başlıca özellik 18 yaşını doldurmuş olmak ve öğrenci belgenizin bulunmasıdır. Bu iki şart hangi kredi kartını almak istiyorsanız bu kriterlere uymanız gerekmektedir.

İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

iste-universiteli-kredi-karti

İş’te Üniversite Kredi kartı İş Bankası’nın öğrenciye verdiği karttır. Bu kartın adından da anlaşılacağı üzere kart aidatı bulunmamaktadır. Ayrıca maximum kartlarının tüm özelliklerini taşımaktadır. Bu kartın özellikleri aşağıdaki gibidir.

 • Yıllık kart aidatı yoktur.
 • Üye işyerlerinden harcamalar da maxipuan kazanabilirsiniz. Aynı şekilde üye iş yerlerinde kazandığınız maxipuanlarınızı harcayabilirsiniz.
 • İşte üniversiteli kredi kartınızla internette yapacağınız harcamalar için sanal kart oluşturma imkanınız bulunmaktadır.
 • Müzekart özelliğinden yararlanırsınız
 • İş kültür yayınlarının indirimlerinden yararlanma imkanı
 • Kanyon Vale indirimi bulunmaktadır.
 • Son trend olan temassız ödeme imkanı
 • Atatürk Havalanı otopark indirimi
 • Cinemaximum sinemalarında ücretsiz film izleme imkanı

ve bir çok özellik ve imkanlar sunmaktadır. Biz kısaca derleyip işinize yarayabilecek özellikleri sizlere sunduk.

Detaylı ve güncel bilgiler / kampanyalar için de İş Bankası’nın resmi sitesine bakmanızı tavsiye ederiz.

Vakıfbank Like Card

vakifbank-like-card

Vakıfbank’ın üniversite öğrencilerine yönelik kredi kartı Like Card. Bu kartın en önemli özelliği Likepuan. Likepuan ne olduğuna değinmeden önce kart aidatını söyleyelim. Like Card için aylık kredi kartı aidatı ödemek istemiyorsanız hesap eksterinizi e-posta yoluyla almanız şartı bulunmaktadır. Eğer hesap ekstrenizi e-posta ile alırsanız hem doğaya katkı sağlamış olursunuz hem de kart aidatı ödememiş olacaksınız.

Likepuan nedir

Likepuan Visa / Mastercard logosunu gördüğünüz her noktada yaptığınız 1 TL alışverişinize 1 Likepuan kazanıyorsunuz. Likepuan’ın yanında wordpuanlarınızı kazanmaya devam edeceksiniz.

Likepuan’lar ne işe yaramaktadır?

Likepuanlar ile bankanın açmış olduğu hediye çekilişlerine katılmanızı sağlamaktadır.

Vakıfbank Like Card Özellikleri nedir?

 • Yaptığınız harcamalardan Wordpuan kazanabilirsiniz. Kazandığınız Wordpuan’lar ile harcama yapabilirsiniz.
 • Likepuan kazanma imkanı
 • Peşin olarak yaptığınız harcamları bankayı arayıp taksit yaptırma imkanı bulunmaktadır.
 • Temassız kart özelliği

Detaylı ve güncel bilgiler / kampanyalar için de Vakıfbank’nın resmi sitesine bakmanızı tavsiye ederiz.

Ziraat Bankası Genç Bankkart

ziraat-bankasi-genc-bankkart

Ziraat Bankası’nın Üniversite öğrencilerine verdiği kredi kartının adı Genç Bankkart. Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) bursu veya öğrenim kredisi alıyor isen bu Genç Bankkart alabilirsin. Bu kartın şöyle bir özelliği mevcuttur. Kartı Hem banka kartı hemde kredi kartı olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca nakit avans özelliğine sahip. KYK bursun veya öğrenim kredin yattığı sürece 350 TL faizsiz / masrafsız bu karttan nakit avans kullanabilirsiniz.  En çok sorulan soruya Genç Bankkart içinde cevaplayalım. Kartın aidatı veya ücreti bulunmamaktadır. Kredi kartı olarak dahi kullansanız dahi.

Genç Bankkart’ın Kredi Kartı’ın Özelliklerini şöyle sıralayabiliriz. 

 • Maximum üye işyerlerinde taksitli / taksitsiz alışveriş yapabilir ve bu harcamalardan maxipuan kazanabilirsiniz.
 • Kazanmış olduğunuz maxipuan’lar ile alışveriş yapabilirsiniz.
 • 50 TL altındaki alışverişleriniz de temassız ödeme imkanı

Detaylı ve güncel bilgiler / kampanyalar için de Ziraat Bankası’nın resmi web sitesine bakmanızı tavsiye ederiz.

HSBC Campus

HSBC Campus

Öğrenciye kredi kartı veren bir diğer banka da HSBC. HSBC Bankası kredi kartının adı Campus. Campus kart sahibi olmak istiyorsanız yaş aralığı sınırı bulunmaktadır. 18 – 25 yaş aralığına üniversite (lisans), ön lisans, lisans ve doktora öğrenciniz olmanız gerekmektedir.

HSBC Campus kart avantajları ve özellikleri nelerdir?

 • HSBC standart ve classic kart avantajlarının hepsinden yararlanmanız mümkündür. Campus kartta sadece ek kart çıkarma özelliği yoktur.
 • Her kartta olduğu gibi visa / master amblemi gördüğünüz tüm işyerlerinde taksitli / peşin alışveriş yapma imkanınız bulunmaktadır.
 • Üniversitelerin tercih ettiği iş yerlerinde ek taksit ve advantage nakitpuan avantajlarından yararlanmanız mümkündür.

Merak ettiğiniz konuyu biliyoruz. Kart ücreti bulunmakta mıdır? Resmi internet sayfasında kartın özelliklerini incelediğimizde kart ücreti bilgisine ulaşamadık. Konu için yanlış bilgi vermek istememekteyiz.

Daha detaylı güncel bilgiye ulaşmak için HSBC’nin resmi web sitesini inceleyebilirsiniz.

Finansbank Cardfinansgo

finansbank go card

Finansbank’ın sadece öğrenciler değil tüm genç olanlara verdiği bir kart Cardfinansgo. Başvuru yapmak için belirttiği resmi sitesinde belirttiği numaraya sms atarak başvuru yapıyorsunuz. Kartlar içinde en çok dikkatimizi çeken kredi kartı diyebiliriz. Şu anda bir çok özelliği ve avantajları bulunmaktadır.

Cardfinansgo kredi kartının özellikleri / avantajları nelerdir?

 • Alışveriş harcamalarınıza belli bir limit koyarak sizi uyarmasını sağlayabiliryorsunuz. Örneğin harcama limitinizi 400 TL olarak belirlediniz. Harcama tutarınız 400 TL’ye geldiğinde sizi sms ile uyarmaktadır.
 • CardFinans GO kartınızdan her ay düzenli olarak telefon görüşmeniz için TL yükleme talimatı verebiliyorsunuz.
 • Bu kartta 50 TL ve üzeri peşin olarak yaptığınız alışverişleri bankayı arayarak taksitlendirebiliyorsunuz.
 • İnternette alışveriş yapmanız için BKM EXPRESS özelliği mevcut CardFinans GO kartınızın.
 • Faizsiz nakit avans desteği. 150 TL’ye kadar faizsiz olarak nakit avans çekebilme imkanı sunmakta.
 • Temassiz kart özelliği bulunmaktadır.

Malum sorunun cevabına gelelim. Kart ücreti veya hesap işletim masrafı bulunmakta mıdır? Her ay en az 1 kez harcama yaparsanız ve bunu bankaya bildirdiğiniz taktirde hiç bir ücret tarafınızdan tahsil edilmiyor.

Detaylı ve güncel bilgiler / kampanyalar için de Finansbank’ın resmi sitesine bakmanızı tavsiye ederiz.

Öğrenciye kredi kartı veren bankaların mevcut öğrenci kartlarını sizler için inceledik araştırdık detaylı bir şekilde sizlere sunmaya çalıştık. İncelememiz ve araştırmamız devam etmektedir. Öğrendiklerimizi bu sayfadan sizlerle paylaşacağız. Umarız detaylı ve güzel bir şekilde bilgiler aktarmışızdır. Yazımızı beğendiyseniz yorum bırakmanızı ve paylaşmanızı rica etmekteyiz. Sitemizin daha çok gelişmesine ve sizlere güncel bilgiler aktarmasına böylelikle destek vermiş olacaksınız.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Nicolass dedi ki:

  Öğrenci kredi kartları içinde burada en güzeli cardfinans go kartı dikkatimi çekti. Hem avantajlı hemde çok özelliklere sahip. Ama şunu da unutmamak gerekli kimse kimseye bedava para vermez. Öğrenci kredi kartını cebine koyduğunda sanki bedavaya alıyormuş gibi psikolojiye bürünüyor. Aman dikkat edin diyorum.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık