trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Öğrenciyken Para Kazanma Yöntemleri ve Yolları

1 yıl önce
1.036 kez görüntülendi

Öğrencilik hayatta ki en zor mesleklerden biridir. Öğrenci iken çalışmak ve para kazanmak isteyebiliriz. Peki bunun için ne yapmamız gerekli hep birlikte bakalım. Dersler ve çevrenin beklentisi bazen bizleri yorabilir. Ekonomik olarak kendimizi yetersiz hissedebiliriz. Bu sebeple sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışalım ve öğreci iken nasıl para kazanabiliriz bir bakalım.

PART – TIME İşlerde Para Kazanma Yolları

Öncelikle Part-time iş olanaklarından bahsedelim;

Standatlarda Görev Alarak Para Kazanmak: Stant görevlisi olmak, her şehirde karşınıza çıkabilecek ve en kolay bulunabilecek olan iş, genellikle marketlerde ve bazen de sokaklarda belirli markaların tanıtımlarını yapmak üzere stantta duruyorsunuz zor olan kısmı sürekli ayakta durmanız ama iyi yanı maaşının iyi olması. Şansınız varsa yiyecek standında olursunuz.

Oyun ablası/ abisi olarak Para Kazanmak: üniversite öğrencileri için ailelerin çocuklarının el becerilerini geliştirmek veya sosyalleşmesi için saat başı ücret vererek işe aldıkları abla ya da abilerdir. Çocuk öncesi eğitim bölümünde okuyan öğrencilerin daha kolay alabilecekleri bir iştir. İyi yanı, bir kaç saatle iyi bir ücret alabilirsiniz kötü yanı, çocukları sevmiyorsanız işkence gibi gelecektir.

Okurken Para Kazanma Fikirleri

Öğrenciyken Garsonluk Yapmak: Garsonluk yapmak, hareketli bir iş alanı ayrıca yeni insanlar tanımak ve çevrenizi geliştirmek için yorucu olsa da eğlenceli bir iştir.

Anketörlük yaparak para kazanma yöntemi: Anketörlük, büyük şirketlerin anketleri halka sorması görevini yükledikleri bir iştir. İyi yanı aylık 400-500 TL kadar ücret kazanabilirsiniz fakat kötü yanı özelliklede kışa girmişken soğuktan donabilirsiniz sürekli ayakta olmalı ve insanları size vakit ayırmak için ikna etmelisiniz.

Animasyon hizmetinde bulunarak para kazanmak: Animasyon hizmetleri yani palyaço veya kostümlü eleman olarak çalışabilirsiniz, özel kıyafetler giyerek açılışlarda, ilkokulların etkinliklerinde veya doğum günü gibi özel günlerde çalışabilirsiniz. Bunun için iş başvurusu alan siteler var veya bu da olmazsa en kesin yolu bir ajansa yazılabilirsiniz zor değil çünkü aradıkları fazla özellik yok yalnız sıra gelmesini veya çağırılmayı beklemelisiniz. Bir iki saatlik çalışmayla 40-60 lira kazanabilirsiniz.

palyaço hizmeti

Blog / Makale yazarak para kazanmak: Daha öncede ele aldığımız bir konudur Makale Yazarak Para Kazanmak. İlgilenenler tıklayıp okuyabilirler. Konumuza geri dönersek Makale yazarlığı, belirli konularda yeterli bilginiz varsa yazı yazma yeteğinize de güveniyorsanız, evinizden bile internet üzerinden makalelerinizi göndererek iyi ücretler kazanabilirsiniz. Makale nasıl yazılır diyorsanız konumuza göz atmalısınız. Ücretler makalenize göre değişir veya kendinize ücretsiz blog sitelerinde yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Fotoğrafçılık yaparak para kazanma yolu: Fotoğraf çekmeye meraklıysanız ve profesyonel veya idare eder diyebileceğiniz bir fotoğraf makineniz varsa düğünlerde veya başka özel günlerde iş bulabilirsiniz. Öğrenci olduğunuz için daha az ücret ödemek istediklerinden sizi fotoğrafçı olarak alabilirler ayrıca yaşadığınız şehirde farklı etkinlikler oluyorsa orada gelenlerin resimlerini çekip biraz para kazanabilirsiniz.

fotoğraf çekerek para kazanmak

Özel ders vererek para kazanma: Özel ders vermek, genellikle aileler yoğun oldukları için ilkokula giden çocuklarıyla ilgilenemezler bu sebeple ödevlerinde yardımcı olacak ve yetersiz olduğu derslerde destek olup ders verecek üniversite öğrencilerine iş verebilirler. Çevrenizde böyle tanıdıklarınız varsa kapılarını çalsanız iyi olur.

Konularımız arasında olan ilginizi çekebilecek yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bayanlara Evde Para Kazanma Yolları

Bizden bu kadar umarım işinize yarar. Sizlerde yapılabilecek işleri yorum kısmımızdan yazarak okuyucularımızın bilgisinin artmasına ve yazımıza destek verebilirsiniz. Hayatta başarılar diliyoruz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık