trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Reishi Mantarı Nedir? Reishi Mantarının Faydaları Nelerdir?

1 yıl önce
1.011 kez görüntülendi

Reishi günümüzde büyük etki alanına sahip bir mantardır. Son günlerde ise gerek toplumda gerekse medyada büyük yankı uyandırmıştır. Peki nedir bu mantar, ne işe yarar? Reishi mantarı faydaları nelerdir? İsterseniz öncelikle geçmişini inceleyelim.

Reishi Mantarı Nedir?

Reishi diğer adıyla ganoderma mantarı 4000 yılı aşkın süredir uzak doğuda kullanılan bir bitkidir. Henüz modern tıp ve kimsayal ilaç sanayisine geçmeden önce bildiğiniz gibi bitkisel ilaç ve tedavileri kullanılmaktaydı. O zamanlarda kralın kızı amansız bir hastalığa düşer ve hekimler çaresini bulamaz. Kral herkese haber salarak kızımı iyileştirene keseler dolusu altın vereceğim der. Herkes bir telaşla prensesi iyi etmenin yolunu ararken bir mantar keşfetmiş köylü mantarı götürür ve krala sunar. Diğer insanlarda büyük merakla beklerler. Çünkü ya prenses iyileşecek çiftçi altınları alacak ya da başı vurulacak. Neyse birkaç gün beklerler ses seda yok ama 3. gün prenses iyileşir. Ülkede bir düğün havası oluşur o zamandan sonra prenses uzun yıllar yaşar. Ve daha o zamanlar pek yararı bilinmeyen, adı dahi olmayan bu mantara prensesin adı olan REİSHİ yani ÖLÜMSÜZLÜK mantarı denilmiştir. Sonraki zamanlarda ise bu mantar doğada ender bulunduğu ve çok yararlı olduğu fark edilince sadece hanedan üyelerinin kullanımına açılmıştır. Bulup kendi kullananlara ciddi cezalar verilmiş. Bundandır ki doğu bu mantarın varlığını uzun yıllar batıdan saklamıştır.
Ülkemizin yeni yeni tanıştığı reishi mantarın faydaları saymakla bitmez ama ben sizinle en temel olanlarını paylaşacağım.

Reishi Mantarının Faydaları

  1. Bağışıklığı destekleyerek hastalıklara karşı koruyucu ve savunucu bir yol izler.
  2. Vücudumuzdaki toksinleri(hazır yiyeceklerin vücudumuzda bıraktığı zararlı atıklar) atarak organları temizler.
  3. Hücreleri yenileyerek yapıcı, onarıcı ve savunmacı bir yol izler. Hücreleri yenilemesi ve onarması özelliğinden dolayı birçok kanser hastasında olumlu yanıtlar alınmaktadır.

Reishi mantarı nerede yetişir ve nerelerde bulunur?

Bu mantar ender bir tür olduğu için belli şartlar ve koşullar altında doğal ortamında yetişmektedir. Ülkemizdeki araştırmalarda Çanakkale de bu mantara rastlandığı söylenmektedir fakat doğruluğu kanıtlanamadı henüz. Adana Çukurova Üniversitesi’nde ise laboratuvar ortamında yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı dışarıdan temin edilmektedir. Lakin temin ederken aldığınız yere şirkete dikkat edin çok fazla dolandırıcı var insan sağlığıyla oynayan. Alacağınız kişi yada kişilere sorun bakalım GMP sertifikası var mı? Helal onayı, Türkiye sağlık ve tarım bakanlığı onayları var mı? Çekinmeyin sorun bunları sağlık kazanacağız derken hayatınızdan olmayın.

Sağlığınız için araştırın en doğrusunu siz bulun. Sağlıklı günler dileriz.

Reishi Mantarı Nedir? Reishi Mantarının Faydaları Nelerdir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık