trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

1 yıl önce
709 kez görüntülendi

Saç dökülmesi problemi yaşayanların anlattıklarını derledik ve saç dökülmesine karşı ne iyi gelir diye araştırdık. Saç dökülme sorunu yaşıyorsanız aşağıda vereceğimiz bilgilerden yararlanabilirsiniz.  Yaptığımız araştırmalara ve doktor tavsiyerini paylaşmak istedik tabi birde saçların yeniden çıkmasını sağlayan bir kür tarifi vereceğiz.

Saç dökülmesi neden olur? Sebepleri Nelerdir?

Saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri stres faktörüdür. Öncelikle şunu unutalım tamamen saçınızı kaybetme düşüncesini atın. Saç dökülmesini nasıl önlerim diyorsanız motive olmalısınız kafanızda mutlaka yeni saçlar çıkacağının ve kalın hacimli kuaförden çıkmış saçlarınız olacağınızı düşünün. Stresi kafadan attıktan sonra uzman bir doktora gitmenizi öneririz.

Saç dökülmesini önlemek

Kan testlerinizi yaptırın. Kan testleri yapıldıktan sonra kandaki demir eksikliği ve B vitamini eksiklikleri de oldukça fazla dökülmeye neden olmaktadır. Bunun yanı sıra bayanlarda görülen saç dökülmesinin sebepleri adet düzensizliği, hamilelikte yaşanan hormonsal bozukluklarda saçların doğal yapısının bozulmasına neden olmaktadır. Doktor tavsiyesiyle alacağınız demir hapı oldukça hem saçlarınız için hem tırnaklarınız için etkili olacak ve uzamayı fark edeceksiniz.

saç dökülmesi nasıl önlenir

Dökülen saçların nasıl çıkacağını merak ediyorsanız onun içinde saç dökülmesine karşı bir kür verelim. Bu saç kürünü paylaşmadan önce şunu da söylemekte yarar vardır. Yemenize içmenize yani sağlıklı beslenmeye dikkat etmezseniz. Ne kadar kür kullanırsanız kullanın mutlaka saçlarınız da dökülmeler devam edecek hatta hiç durmayacaktır bile. Banyoda saçlar normalinden daha fazla dökülür bunuda kafaya takmıyoruz. Bir çok saç kürü mevcuttur. Bunlar karanfil suyu, turp kullanımı, bitkisel yağlar gibi kürleri kullanıp sizde bir sonuç almadıysanız aşağıda ki kürümüzü de kullanmanızı tavsiye ederiz.

saç dökülmesi

Saç dökülmesini önlemek için saç bakım kürü

Çok yüksek ücretli olmamakla beraber kendi yaptığınız ve içinize sinen kimyasal içermeyen bir kür olacaktır.
Öncelikle sarımsak yağı. Mutlaka aktarlardan alınması gereken bir yağ. Kokusu sarımsaktan kaynaklı olduğu için oldukça kötü ama sonuç saç çıkarmaksa denemeniz gereklidir.

Bir diğer yağlarımız;

  • Zeytinyağı
  • Hint yağı
  • Yılan yağı (Yılang değil arkadaşlar karıştıranlar olabiliyor)
  • Isırgan Tohumu Yağı
  • Soğan yağı

Bunlar aktardan alınacak olanlar birde eczaneden alınacak olan vitamin ampülleri var onlarda mutlaka şart. Marka vermemiz doğru olmayacağından eczaneden bu ampülleri temin edebilir, öğrenebilirsiniz. Bütün bunları kullandıktan sonra saçlarınızdaki değişime inanamayacaksınız. Umarız yazımız faydalı olmuştur.

Daha önce hazırlamış olduğumuz saç dökülmesi üzerine olan yazılarımız ilginizi çekebilir.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık