trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Sağlıklı Yaşam ve Önemi Nedir?

1 yıl önce
2.171 kez görüntülendi

Öncelikle sağlığın tanımını; belirli bir kalıba bağlı kalmadan şu şekilde yapabiliriz. Sağlık nedir? Sağlık; Bir İnsanın bedensel, ruhsal ve fiziksel olarak herhangi bir sıkıntısının bulunmamasıdır. Sağlıklı olmak ise; günlük hayatta ki işlevlerimizi tam ve eksiksiz olarak yerine getirebilmek demektir.

Sağlıklı yaşamın önemi

Sağlık; birçok insan için her şeyden önce gelir hayatında. Çünkü sağlıklı bir yaşam olmadan, para olmaz, iş olmaz, çalışma olmaz. Kısacası sağlık olmadan hiçbir şey olmaz maalesef. Bütün bunların yanında sağlığımızı korumamız için dikkat etmemiz gereken, yapmamız gereken bazı şeyler, uymamız gereken bazı kurallar vardır.

Sağlıklı yaşam için dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

Örneğin; hasta olmamak için mevsime göre giyinmeli, aşılarımızı düzenli olarak yaptırmalı, ihmal etmemeliyiz. Ayrıca bol miktarda sebze ve meyve tüketmeli, sigara ve alkolden uzak durmalı, düzenli olarak spor veya egzersiz yapmalıyız.

Sağlık nedir, neden önemlidir ??

Stresten uzak durmalıyız. İlgili yazımız: Stres nedir? Pazardan yada marketten aldığımız sebze ve meyveleri tüketmeden önce bol su ile yıkamalıyız. Düzenli olarak doktor kontrollerimizi ihmal etmemeliyiz. İnsan sağlığı için önem taşıyan işlerde; örneğin yemek yapmak, mutfakta çalışmak, v.b. bir işe başlamadan önce ellerimizi mutlaka yıkamalıyız, mikrop taşıyan şeylerden uzak durmalıyız. Düzenli olarak banyo yapmalı ve giydiğimiz giysilerimizi de yine düzenli olarak yıkamalı ve temizlemeliyiz.

sağlıklı yaşam

Ağız ve diş sağlığı için dişlerimizi fırçalamalı ve sık sık ağız ve diş sağlığımızın kontrolü için diş hekimine gitmeliyiz. Balık, meyve – sebze, süt, yumurta gibi sağlığımız için bize büyük fayda sağlayan yiyecekleri tüketmeliyiz. İnsan sağlığını tehdit eden şeylerden uzak durmalıyız. Örneğin eksoz dumanı, çöpler, sigara dumanı v.b Bütün bu kurallara ve uyarılara dikkat ettiğimizde ve uyduğumuz da sağlıklı bir birey olarak yaşamımızı devam ettirir böylece topluma ve insanlığa da sağlıklı bireyler yetiştirebiliriz.

Her şeyin başı sağlık, bu yüzden de bize düşen en büyük ve en önemli görev de; her şeyden önce sağlığımızı korumaktır. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz yazı önerisine de göz atmanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı yaşam yazımızı beğendiyseniz paylaşmanızı ve yorum yapmanızı rica ederiz. Herkese sağlıklı günler dileriz.

Sağlıklı yaşam için öneriler

Sağlıklı Yaşam ve Önemi Nedir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. dogalBes dedi ki:

    Göğüslerimle ilgili fazla şikayetim yoktu, önceden de çok güzel ve buyuk olmasalar da yinede beğeniyordum, bana yetiyordu. İkinci çocuğumu 25 yaşımda doğurdum, ve iste o zaman göğsümle ilgili hoşuma gitmeyen değişimler başladı. Bebek emzirme donemi bitince, göğüslerim sanki havası boşalmış balon gibiydiler. Göğsüm sarkmış ve güzelliğini kaybetmişti! Moralim sıfıra indi ve depresyona girdim.

    Annem, arkadaşlarım bekle “zamanla yerine gelir” dediler, ama vakit geçtikçe her şey daha da kötüleşti. Doğumdan önce giydiğim dekolte elbiseleri artık giyemez oldum. Çok çirkin duruyordu. Bir kaç kez destekleyici sutyen takmayı denedim, ama hic rahat değillerdi, hem kimi kandırıyorum ki… Artık kendimi hiç beğenmiyordum, aynalardan nefret eder oldum. Esim beni kırmamak için yüzüme karşı söylemiyordu ama, onun da hoşuna gitmediğini biliyordum. Güzel göğüslere olan tutkusunu biliyorum. Yavaş yavaş bu sıkıntıyı kendime kompleks yaptım, içime kapandım. Tabi bu da özel hayatımıza yansıdı.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık