trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Sağlıklı Yaşam Önerileri Nelerdir?

1 yıl önce
818 kez görüntülendi

Her bir birey farklı hayatlara açılan pencerelerde dünyaya geliyor. Yediğimiz yemekler, giydiğimiz kıyafetler, gittiğimiz yerler gibi bir çok farklılığımız varken bunları yaparken dikkat ettiğimiz bir sağlık faktörü vardır. Bir insan yaşamında en önemli unsur sağlıktır. Ve çoğumuz zaten buna dikkat ettiğimizi düşünürüz. Ama ne kadar dikkat ederiz, neleri gözden kaçırırız? Bir çoğumuz ise bunları televizyondan, internetten, kitaplardan öğrenmeyi veya araştırmayı ihmal ediyor olabiliriz. Daha fazla ihmal etmeyin ve gelin bu yazıyı okuyun!

Sağlıklı Yaşam İçin Nelere Dikkat Edilmeli

Sağlık dediğimiz kavram aslında genel bir kavramdır. Örneğin göz sağlığı, diş sağlığı, cilt sağlığı vb. Bunların hepsi için ayrı bir özen, bilgi gerekiyor, bunu nasıl yapacağız? demeyin. Çünkü aslında dikkate etmemiz gereken başlıca faktörleri hayatımızın içine yerleştirirsek belki biz fark etmeden sağlığımızı olumlu yöne çekmeye başaracağız. Şimdi bunlardan bahsedelim:

YEDİKLERİNİZ GERÇEKTEN YEMEĞE DEĞER Mİ?

İlk olarak fast food dediğimiz zararlı yiyecekleri hayatımızdan uzaklaştırmalıyız. Çünkü hem ilerde yaşanacak kilo problemleri yaratırken en önemlisi bir sebzeden alacağımız vitamini bunlardan alamayız. Ve her insanın alması gereken bazı vitaminler vardır. Bunları belki sabah kahvaltısında bir yumurtayla belki akşam yemeğinde bir et ya da sebze yemekle sağlanabilir.

HER ÖNERİYİ DİNLEMEYİN!

Sağlığımız için bir çok öneriyle karşı karşıya kalıyoruz fakat bunu uygularken dönüp bir kendinize bakmanız lazım. Çünkü çoğunluk için uygun olan tavsiyeler sizin için uygun olmayabilir.Genetik nedenlerde bir kişiyle bir besin gıdası veya içecek yararlı olurken size dokunup sağlığınızı ters yönde etkileyebilir.Basit bir örnekle, süt içmek çok faydalıdır diye bilinir. Fakat sizde mide ağrısı, halsizlik gibi etkiler yapabilir. Bunun için de hangi besinin vücudunuzda bir tepki yarattığınız bilmeniz gerekir. ImuPro sizin 300’e yakın gıdaya karşı duyarlılığınızı belirleyerek size dokunan gıdalardan uzak durmanıza olanak sağlar. Bu gıdalardan uzak durduğunuz da hayatınızda daha olumlu yönde etkilenecektir.

HERKESİN DİLİNDE OLAN ‘SPOR’ FAKTÖRÜ

saglikli-yasam-sirlari

Spor yapmak sadece yüksek meblağlar verip bir spor salonunda yapılan çalışma değildir. İşte bunu da çoğumuz atlıyoruz. Sağlık parayla olmaz. Peki nasıl olur? Yine bir örnekten yola çıkarsak, Akşam yemeğinden sonra evde yapılacak çoğu hareket hem yediklerinizi sindirmenizi sağlar hemde daha zinde kalmanızı ve fazla yağlarında hayatımıza vereceği olumsuzluktan kurtulmanızı sağlar. Kimi zaman dışarıda yapacağımız koşular, yürüyüşler bile sağlığımızı pozitif yönde etkilemektedir. Kısacası kendinizi spor yapmak için kısıtlamayın ve diğer insanlar bu şekilde yapıyor diye spor salonuyla şartlandırmayın. Siz spor yapma isteğinde olursanız evinizde bir spor salonu olacaktır.

POZİTİF DÜŞÜNÜN Kİ ÖYLE OLSUN

Pozitif düşünce denilince herkesin aklına negatif düşünmemek gelir. Fakat pozitif düşünmek dediğimiz, insanın yaşadıklarından ders alması, alternatifler üretebilmesi, yaşadığı her zorluk sonucunda pes etmemesi… gibi bir çok örnek verilebilir. Sadece bunlarla da sınırlı değildir. ‘Çok gülen insanlar çok yaşar.’ Denilir bunun nedeni de aslında bu söylediklerimizdir. Pes etmeyin, her koşulda yeni bir şansınız olduğunu unutmayın, çalışın ki motive olun, gülün ki karşılaştığınız kötü durumları pozitif düşüncenizle azaltın. İşte bunlara pozitif düşünce denmesinin nedeni, her koşulda pozitif enerjinin tetiklenmesini sağlar ve hayatımıza geri dönüşü de pozitif olacağından insanın her zaman aktif ve sağlıklı olmasını sağlar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık