trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Subliminal Mesaj Nedir?

1 yıl önce
748 kez görüntülendi

Subliminal mesaj ne demek – nedir sorusuna cevap verelim. Subliminal mesaj: Bilinç altımıza gönderilen mesajlardır. Yani farkında olmadan bilinçaltımıza işlemeye yarayan mesaj türüne denir. Gün içerisinde Subliminal mesaj verme görevini tüm dünyadaki televizyon kanalları bunu hem bilerek hem de bilmeyerek yapmaktadır. Yapılan bilimsel deneylere göre televizyon izlenmeye başladıktan sonra insan beyni sadece belirli bir yeri aktif düşünür ve beyindeki dalga frekansları düşer, beyin çok yavaş çalışmaya başlar, izlediği her şeyi olumlu algılamaya başlar.

Subliminal mesajlar ne işe yarar?

Bu durumu fırsata çeviren reklam ve pazarlama şirketleri, gösterilen reklamlarda genellikle güler yüz ifadeleri kullanırlar. Çünkü beynimiz o an gördüğü kişilerin duygularını paylaşmaya açıktır. Bu da bizim o ürünü sevmemize neden olur.

Bilinçaltı nasıl çalışır?

Reklamlarda kullanılan renklerde bu konuda önemli bir unsurdur. Her renk beynimizde ayrı bir duygusal durum uyandırır. Örneğin mavi rengi beynimizde güvenilirlik ve sağlamlık duygusu uyandırır.

İnsan zihnini tıpkı bir süpürgeye benzete biliriz o an gördüğü her şeyi filtre, analiz etmeden direk süpürür ve hafızaya kaydeder. Siz bunu fark etmezsiniz ancak bu olay anında hızlıca gerçekleşir. Bu bilgiler hemen bir program veya reklam izlediğinizde etkili olmaz daha sonra bir alışverişte karşınıza çıkan marka seçiminde daha farklı kararlar vermenize sebep olur yani sizi bir nevi kendi istekleri doğrultusunda hipnozlar, yönlendirirler.

Subliminal mesaj yasak !

Subliminal Mesajlar

Bu reklamcılık sistemi Türkiye’de dahil olmak üzere tüm ülkelerde yasak olmasına rağmen firmalar tarafından bu yasak ihlal edilerek, ısrarca kullanılır. Bu yasak ihlalinin devletler tarafından tespit edilmesi zordur. Uzun uğraşlar ve zaman gerektirir.

Genelde kişiler subliminal bilinçaltı mesaj sisteminin uydurma bir sistem olduğunu iddia eder ve bu mesajların onların bilinç altına işlemediğini ifade ederler.

Subliminal Mesaj Nedir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık