trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Ter Kokusu Nasıl Giderilir?

2 yıl önce
593 kez görüntülendi

Ter kokusu nasıl geçer veya nasıl engellenir ve önlenir? Ter kokusu nasıl giderilir? Terlemeden dolayı vücudunuzdaki kötü kokudan rahatsız oluyorsanız bu kokudan evdeki bir kaç basit yol ile ter kokusundan kurtulmanız artık mümkün. Ter kokusu önlemenin basit ve etkili bir kaç yöntemini bu yazımızda ele almaya çalışacağız.

TER KOKUSU NASIL GEÇER?

Koltuk altı ter kokusu önleme: Size sunabileceğimiz ilk yöntem çok basit ve oldukça etkili bir yöntem. Avucunuzun içine sıktığınız bir kaç damla limon suyunu koltuk altınıza sürüp bir süre beklemeniz, koltuk altındaki kötü kokunun oluşmasını engeller ve bu gün içerisinde en az on iki saatlik bir etki gösterir. Deodorant fikrinden daha mantıklı öyle değil mi? Üstelik oldukça doğal ve ekonomik bir yöntem!

Ter kokusunu önlemek için:

İkinci bir yöntem ise koyu yeşil bitkiler tüketmek. Ispanak, lahana, maydonoz, roka gibi yiyecekler sayesinde vücudunuzdaki terleme azalır ve kokunun etkisinden kurtulmanızı sağlar. Koyu yeşil bitkiler klorofil yönünden zengin besinler olduğu için vücuttaki kötü kokunun etkisini büyük oranda azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Her gün yapmamız gereken fakat çoğumuzun aman ne olacak diye geçiştirdiği bir diğer yöntem ise iç çamaşırı. Evet iç çamaşırlarımızı her gün değiştirmemiz gerekmektedir. Bu hem sağlığımız açısından çok önemlidir hem de ter kokularının oluşmasını engellemektedir.

Ter kokusunu giderilmesinde bir başka önemli yöntem ise sabundur. Kullandığımız sabunların antibakteriyel olmasına dikkat etmeliyiz ve alırken bunu mutlak uzmana sormalıyız.

Ter kokusundan kurtulmak için:

Giydiğimiz elbiseler de bakteri oluşumunu etkiler. Pamuklu giyisiler giyersek bu bakteri oluşumunu azaltır ve vücutta koku oluşmasına engel olur. Ancak giydiğimiz naylon elbiseler bakteri oluşumu için gerekli ortamı vücutta oluşturur ve bu da kötü kokmamıza sebep olur.

Bu yöntemi hepinizin bildiğinden emin olmakla birlikte yine de hatırlatmakta fayda görüyorum. Bol bol yıkanıp temizlenmeliyiz. Çünkü bakterilerden korunmanın en sağlıklı yolu sudur. Ayrıca bol bol su tüketmemiz hem bakteri oluşumunu engeller hem de sağlığımız açısından oldukça önemlidir.

Kıyafet temizliği de en az deri temizliği kadar önemlidir. Yeni yıkanmış giyisiler giyerek ter kokularıdan kurtulmak daha kolay olacaktır. Özellikle bir gün giyip dolapta beklettiğimiz elbiseleri sonraki gün giymek gibi hatalar yapmamalıyız.

Bu saydığımız yöntemlerin hepsini deneyip hiçbir sonuç alamadıysanız durum vahim demektir. Bu durumda mümkün olduğunca hızlı bir şekilde hekime başvurmanız gerekmektedir zira kötü ter kokuların oluşma sebebi sağlık sorunları olabilir. Ayrıca bu durum hem sizi hem de sosyal çevrenizi ciddi durumda rahatsız eder.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık