Toyota Hilux Özellikleri

2 yıl önce
535 kez görüntülendi

Hilux pickup kalite ve sağlamlık farkı ile inanılmaz efsane model. Orta doğu da sıkça kullanılan Toyota Hilux özellikleri ile ön plana çıkıyor. Hayal kırıklığına uğratmayan modelin tasarlanma önceliği dayanım.
Araçta 3 litre dizel 4 sıralı silindirli motor bulunmakta ve düşük turbo basıncı ile birlikte daha yüksek rakımda motorun rahat çalışması sağlanmış. Merdiven şaseli arazi takviyesine sahip ciddi bir arazi makinası. Gövde şase üzerinde taklaya karşı dayanımlı ve geniş yanak çelik jant kullanılmış. Kasa sütun gibi büyük yükleri taşıya biliyor ve derin çukurlarda sorun çıkarmıyor. Ayrıca 2700 Kg azami yük çekimi var.
Toyota Hilux iç tasarımı ve ön gövde tasarımı olarak Farlar, Hava girişi olsun Land Cruiser modeline çok benzemekte. İç tasarımda sert plastiğe yer verilmiş. İç konsoldaki küçük düğmeler yerine kocaman düğmeler ve dokunmatik ekran kullanılmış. Yapısı itibari ile direksiyon simidi büyük ve bu sayede alabildiğini kolaylaştırmaya çalışmışlar. Gayet kullanışlı kontrol ünitesi, otomatik klima ve bir çok telefona bağlanılabilir özelliği. Ayrıca Navigasyon özelliği bulunmaması gözlerden kaçmıyor. Ses donanımı konusunda gelişmişlik yönünden diğer modellerden daha avantajlı ve yalıtımı ile yol gürültüsünü içeriye çok az alıyor.
Araç içi uyarı sistemleri gayet elit ucuz hissettirmiyor ve konfor, atmosferi ile binek otomobil hissi vermekte. Kocaman gövde, geri görüş kamerası ve park sensörleri var. Görüş mükemmel ve kör noktası hiç yok. Araç otomatik vites kullanımı çok rahat. Şehirde kullanacaklar için 4×4 özelliği işe yaramaya bilir ancak arazi şartları için önemli bir unsur. Motor sıkıştırma oranı 15/1. Az ama kocaman silindirli olduğundan dolayı motor daha dingin çalışıyor. Motorun yüksek süratlere tırmanması istekli. Yakıt tüketimi trafik ve yüksek sürat koşullarında 9 litreye kadar, yük ile 11 litreye kadar çıkabiliyor. Ayrıca uzun yolculuklarda yakıt harcaması 8 litreye kadar düşebilir. Rakipleri ile kıyaslayacak olursak donanımı, malzeme kalitesi, mekanik aksamı, motorunun dayanımı farkları var ve arazi koşullarına göre diğerlerine kıyasla daha iyi diyebiliriz.
Uzun süre kullanmayı, iş makinası olarak istifade etmeyi düşünenler için önerilir. Toyota Hilux Tasarımından en ince detayına kadar farklı bir araç olduğunu hissettiriyor.

Bir sonraki yazımızda su ile çalışan otomobiller konusunda değineceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Toyota Hilux Özellikleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık