trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Türk Kahvesi Yapmak İçin Pratik Yöntemler

2 yıl önce
521 kez görüntülendi

Türk milleti olarak kahveyi ayrı bir severiz. Birde Türk kahvesi köpüklü oldu mu tadından içilmez. Peki Türk kahvesi yapmayı beceremiyor musunuz? O halde bu yazı tam size göre.

Türk kahvesi masıl yapılır?

Malzemeler:

  • Türk Kahvesi
    Toz Şeker
    Su

Dört kişilik bir türk kahvesi yapımı;

Öncelikle kahveyi yapacağınız fincanı belirleyin. O fincana su doldurup cezveye ekleyin. Bu işlemi dört kere tekrarlayacaksınız. Daha sonra dört tatlı kaşığı Türk kahvesini cezvenin içine ekleyin orta şekerli bir kahve için iki tatlı kaşığı şekeri de cezveye ekledikten sonra bir güzel karıştırın. Karıştırma işleminiz En az 2 en fazla 5 dakika sürmelidir. Karıştırma işleminiz bittikten sonra kısık ateşte ocağı çalıştırın ve cezvenizi kısık ateşe verin. En az 6 en fazla 12 dakika ocak başında beklemeniz kahvenin taşmaması adına çok önemlidir.

Kahvenizin olduğunu anlamanız için köpüklerin olduğunu anlamanız lazım köpükler oluştuysa hemen altını kapatın ve köpükleri dört fincana da eşit bir şekilde dağıtın. Cezvenin üzerindeki köpükleri dağıtma işleminiz bittikten sonra cezvedeki kahveyi çok yavaş bir şekilde dökün. Eğer hızlı dökerseniz köpükler kaybolur. Ve böylece türk kahvemiz sunuma hazır hale gelmiştir.

Şimdi nasıl güzel bir sunum yapabiliriz onu inceleyeceğiz. Öncelikle kahve tabağının altına mutlaka bir dantel koyun. Ve küçük bir bardağa su koyup güzel bir servis yapabilirsiniz. Ayrıca fincanın yanına ufak bir çikolata veya türk lokumu enfes olur. Ayrıca sıradan olmasın değişik bir şey olsun istiyorsanız kahve ile birlikte maden suyu ikram edebilirsiniz. Herkese şimdiden kolay gelsin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık