trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Türkiye’deki En Büyük 10 Alışveriş Merkezi

2 yıl önce
9.138 kez görüntülendi

Evde oturmaktan canınız çok sıkılıyorsa veya alışveriş yapacaksanız bu büyük avmlerde istediğiniz ürünleri bulabilirsiniz. Bu alış veriş merkezleri genellikle nüfusun yoğun olduğu illerde toplanmıştır.

İşte Türkiye’de olan en büyük alış veriş merkezlerinin ilk 10 tanesi:

1.Forum İstanbul AVM: Yer İstanbul – Büyüklüğü: 176.380 metrekare

forum istanbul
İstanbul Bayrampaşa’da toplam 495.000 metrekarelik inşaat alanına sahip Forum İstanbul 176.380 metrekare kiralanabilir alanı, ulusal ve uluslararası 292 markası ile yalnız Türkiye’nin değil Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi.

Ev dekorasyonunun öncüsü IKEA ve Türkiye nin büyük yapı market zincirlerinden Koçtaş; Media Markt, Teknosa, Bimeks gibi markaların başı çektiği geniş teknoloji alanı; Fransız spor mağazası Decathlon’nun yanı sıra Intersport, Adidas, Nike gibi birçok spor markasına ev sahipliği yapan Forum İstanbul, H&M, Boyner, YKM, C&A, Marks&Spencer, Zara, gibi büyük mağazaları, zengin anne-bebek ve cocuk mağaza karması, yemek katı ve restoranları ile İstanbul ve Istanbul dışı ziyaretçileri için tercih edilen bir çekim noktasıdır.

Forum İstanbul, büyük ve özel eğlence alanlarının yanı sıra, Cinemaximum Sinemaları, Funlab Eğlence Dünyası, Atlantis Bowling, Tiox Eğlence Merkezi, Flyride Helikopter Turu Simulasyonu, Sihirli Eller çocuk klübü ve kum kalesi oyun alanı gibi toplam 10 farklı eğlence konseptini birarada sunmaktadır.

Mağaza karması, etkinlikleri, mimarisi, sanat eserleriyle de İstanbul’da yeni bir hayatın yolunu açan Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi, E5 ve TEM otoyolunun bağlantı noktasında konumlanması, yeni metro hatları üzerinde olması, Atatürk Hava Limanı’na sadece 25 dk’da ulaşılabilir olması ile, sadece İstanbullulara değil, İstanbul’u ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçiler için rahat ulaşım ve alışveriş ortamı sunmaktadır.

2. Marmara Forum AVM: Yer: İstanbul Büyüklüğü: 135.000 metrekare

marmara forum

Marmara Forum, zengin marka karması, şehir ile fiziksel olarak bütünlük içindeki mimari yapısı ve kolay ulaşım sağlayan merkezi lokasyonu ile dikkat çekiyor. İstanbul’un her noktasından rahatça ulaşılabilen Merter’de yer alan Marmara Forum, 135 bin metrekare kiralanabilir alanında 300 ulusal ve uluslararası marka ve 13 bin metrekarelik eğlence alanı ile İstanbul’da yeni deneyimlerin ve heyecanların adresi.

Carrefoursa’nın 13 bin metrekare alana kurduğu ve Türkiye’deki ilk konsept hipermarketini içinde barındıran Marmara Forum’da Bauhaus, Decathlon, Media Markt, Cinemaximum, Minopolis, D&R, Boyner, YKM, H&M, Zara, Marks&Spencer, C&A, Teknosa, Bimeks, Play Bowling ve FLO da büyük metrekareye sahip markalar olarak yer alıyor.

Marmara Forum Alışveriş Merkezinde ayrıca Massimo Dutti’den Nautica ya, H&M’den Mango’ya, Lacoste’tan Network’e, G-Star’dan GAP’e, kadın, erToplam büyüklüğü 278 bin metrekare olan merkezde 300 den fazla mağaza ve 6 bin araç kapasiteli otopark bulunmaktakek, çocuk ve iç giyimde iddialı ulusal ve uluslararası markaların yanı sıra Atasay, Altınbaş, Gülaylar, Assos ve Swarovski gibi mücevher markaları da bulunuyor. Kiralanabilir alanının 25 bin metrekaresini eğlence ve teknoloji alanına ayıran Marmara Forum, açıldığı günden bu yana gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. Marmara Forum; bowling, sinema, Minopolis Çocuk Şehri gibi eğlence alanlarının yanı sıra yenilikleri ve trendleri takip edenlere yönelik etkinlikleriyle de bir cazibe merkezi.

3. İstanbul Cevahir AVM: Yer İstanbul Büyüklüğü 110.000 metrekare

istanbul cevahir avm
İstanbul Cevahir Avm 6 katlı, 280 mağazası ve 2500 araç kapasiteli kapalı otoparkı olan Türkiye nin gözde alışveriş merkeslerinden biridir.

4. Ankamall AVM: Yer Ankara Büyüklüğü 107.000 metrekare

ankamal avm
ANKAmall AVM 27 Ağustos 1999 da “Ankara Migros Alışveriş Merkezi” adıyla açılıp, 2004 yılında genişletme çalışmaları ile 12 Mayıs 2006 tarihinde hizmete “Ankamall” adıyla girmiş alışveriş merkezidir.

5. Torium AVM: Yer İstanbul Büyüklüğü 90.000 metrekare

Torium AVM
Torium Alışveriş Merkezi, İstanbul un yükselen merkezlerinden Beylikdüzü ve Avcılar arasında, Haramidere E-5 karayolu üzerinde yer almaktadır. Gayrimenkul sektörünün güvenilir isimlerinden Torunlar GYO tarafından inşaa edilen Torium AVM; büyüklüğü, çeşitliliği ve hizmet kalitesiyle milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği etmektedir. Yurtdışından ziyaretçilerin de büyük ilgi gösterdiği Torium AVM; alışveriş, eğlence, lezzet, sinema ve etkinlikleri bir arada sunan bir yaşam merkezidir.

6. Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi: Yer Ankara Büyüklüğü 82.725 metrekare

Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Adını samanyolunda yer alan , güneşten 400 kat daha büyük ve 60 bin kat daha parlak olan bir yıldızdan alan Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi 82.725 m2 kiranabilir alanı ile Türkiye nin en büyük alışveriş merkezleri arasında yer alma özelliği taşıyor.

7. Anatolium AVM: Yer Bursa Büyüklüğü 84.000 metrekare

Anatolium AVM

Toplam 84.000 metrekarelik alan üzerine kurulan Anatolium’da aradığınız her şey tek adreste birleşiyor. Anatolium, hem Bursalılar için tüm günü değerlendirebilecekleri Alışveriş ve Yaşam alanı, hem de şehirler arası yolu kullananlar için Bursa girişindeki ilk uğrak yeri. Anatolium’da tekstilden aksesuara, mobilyadan ev dekorasyonu ve elektroniğe, gıdadan kafe ve restoranlara, eğlenceden çocuk dünyasına, her türlü alışveriş ihtiyacı tek adreste karşılanabiliyor.

8. Kentpark AVM: Yer Ankara Büyüklüğü 80.000 metrekare

Kentpark AVM

Kentpark Avm’de ofisler dahil 235.000 metrekarelik kapalı alanın, 80.000 metrekaresi kiralanabilir alandır. Toplam 191 mağazanın yer aldığı KENTPARK AVM genel alanının 12.000 metrekaresi ofisler için ayrılmıştır. Aynı zamanda bir yaşam merkezi olan Kentpark ta, projeye daha sonra ilave olacak şekilde 465 konut planlanmıştır. 2, 3, 4 ve 5 odalı farklı büyüklüklere sahip olacak konutlar da tamamlanınca Türkiye deki en büyük karma projelerden biri hayata geçmiş bulunacaktır.

Karşılıklı etkileşimin sağlanması için sadece alışveriş unsurları değil, projede 6.000 metrekarelik fitness salonu, 1.500 metrekarelik çocuk oyun alanı, Prestige Cinema, 2000 metrekarelik gölet, Tab Sanat Akademi Dans Okulu, 3000 metrekarelik Rolling Ball Bowling, 7000 metrekare Pazar alanı ve 28.000 metrekarelik peyzaj alanı oluşturulmuştur. Yerli yabancı şirketlerden ortaklık tekliflerinin geldiği Kentpark Avm, tamamen yerli sermaye ile yürütülmüş ve yapımı tamamlanmıştır. 12 Şubat 2010 tarihinde açılan Kentpark Avm şimdiden “Ankara nın Alışveriş Merkezi” olmuştur.

9. Panora AVM: Yer Ankara Büyüklüğü 80.000 metrekare

Panora AVM
Panora AVM‘nİn saydam yüzünden dışarıya baktığınızda, havuzlarıyla, doğasıyla, açık hava spor alanıyla, Türkiye’deki alışveriş merkezleri arasındaki 40.000 m2 ‘lik en büyük peyzaj alanıdır. Panora Park’ta, dilerseniz çimlerde dinlenebilir, dilerseniz spor yapabilir, dilerseniz sosyal aktivitelerimize katılabilir, bir yandan da yeşilin huzurunu hissedebilirsiniz. Panora’da mağaza karmasıyla, konsept sokaklarıyla ve ilk kez Ankaralılarla buluşan markaların da olduğu 180’den fazla mağazasıyla her ihtiyacınıza kolaylıkla erişebilirsiniz.

Ayrıca Panora’nın en önemli mimari detayı olan gök kubbesi sayesinde yağmuru, güneşi, karı hep yanınızda hissedebilir, gün ışığında alışverişin zevkine varabilirsiniz.

10. Forum Ankara Outlet AVM: Yer Ankara Büyüklüğü 86.300 metrekare

Forum Ankara Outlet AVM

Ankara’nın alışveriş ve yaşam merkezi Forum Ankara Outlet, hizmet sunmaya başladığı 2008 yılından bu yana Ankaralılara uygun fiyatlarla kaliteli ürünlere ulaşma fırsatı sunuyor. Tüm yıla yayılan alışveriş fırsatlarının yanı sıra farklı konsept ve eğlence anlayışıyla da öne çıkan Forum Ankara Outlet, başkentin çekim merkezleri arasındaki yerini koruyor.

Forum Ankara Outlet, 86.300 m²’lik kiralanabilir alanda Tesco Kipa hipermarketi, Bauhaus Yapı Marketi ve Media Markt teknoloji marketinin yanı sıra pek çok yerli ve yabancı markanın bulunduğu mağazaları, kafe ve restoranları ve eğlence olanaklarıyla dikkat çekiyor. Ankara’nın en büyük outleti olan Forum Ankara Outlet, ziyaretçilerini 11.000 m²’lik bir alanda sunduğu geniş teknoloji markalarıyla karşılıyor.

İlginizi Çekebilir: Türkiye’nin en güzel 5 Plajı
Türkiye'nin en güzel 5 Plajı

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Bilinçli Alışveriş Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Yazılarımıza yorumunuz bizler için değerlidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Gezici dedi ki:

  Gezmek lazım. Artık avmler mimari olarak da ön plana çıkmakta. İnsanları cezbetmek için yarışıyorlar. Ama avmlerde güvenlik önlemleri çok düşük. Allah korusun.

 2. Alış veriş çılgını dedi ki:

  Türkiye’nin tam bir tüketim toplumu olduğunun göstergesidir avmlerin bu kadar yaygınlaşması. Bir bakıma çok güzel bir bakıma çok kötü bir durum. Çünkü insanlar artık gelirlerinden fazla harcama yapmaya alıştırıldı ve gün geçtikçe sürekli borçlanıyoruz. Peki bu durum kime yarıyor bir düşünmek lazım.

  1. Ahmet Ulusoy dedi ki:

   Kesinlikle doğru söze ne hacet

   1. admin dedi ki:

    Yorumunuz için teşekkür ederiz ahmet bey.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık