Twitter Kullanımı ve Takipçi Kazanma Taktikleri

2 yıl önce
575 kez görüntülendi

Twitter da nasıl takipçi kazanılacağını maddeler halinde size anlatacağım.  Takipçi kazanma taktikleri için aşağıdaki maddeleri okuyabilirsiniz.

 1. Öncelikle bir twitter hesabınız olması gerekmektedir. Kişisel veya Parody.
 2. Twitter da takipci kazanmak için genellikle kullanılan taktik takibe takip kasmaktır.

TWITTER DA TAKİBE TAKİP NASIL OLUR?

Twitter size günlük 1.000 kişiyi takip etme hakkı veriyor. Siz bunu olumlu ve mantıklı kullanırsanız günlük 600 aktif takipçi kazanma imkanınız vardır .

KİMDEN TAKİP ETMELİYİM?

Takip yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi takip yapacağınız kişinin takipçisinin bot olmamasıdır. Bunu anlamak için tweetlerine, fav, rtlerine bakabilirsiniz ama size tavsiyem takip yaparken mesela takipçisi 400 bin takip ettiği 3 bin böyle hesaplardan etmenizi tavsiye etmiyorum .
En mantıklısı ve en çok kazandıran geri takibe dönen hesaplar takip edilen ve takipçi sayısı eşit olanlardır. 30k takip edilen 34k takipçi örnekte ki gibi hesaplardan denerseniz mutlaka 1000 takipten 400-700 arası geri dönme-takipçi kazanma olacaktır.

 1. Paylaşımlarını kendiniz ve özgün olarak paylasın
 2. Bir kaç farklı tweet atıp hangisinin daha çok etkileşim aldığını görerek diğer atacağınız tweetlerin o mantıkta olmasını sağlayabilirsiniz. Örnek aşk, komedi v.s. takipçilerin hangisi daha çok sevdiyse.
 3. Mutlaka Biyografinizi doldurun diğer sosyal medya hesapları, nerede yaşadığınız, yaşınız, hangi burç olduğunuz, hangi takımı sevdiğinizi hangi tür müzikleri sevdiğinizi kısa kısa oraya yazabilirsiniz.
 4. Türkiye gündemi adı altında yer alan ilk 10 Hastang e mümkün olduğunuz sürece baslık adı altında mantıklı tweetler atın bu sizin tanınmanız acısından önemli bir yere sahiptir .
 5. Mention (yani sizin tweetlerinize atılan cevaplar) mutlaka favorilere ekleyip mantıklı cevaplara cevap veriniz bu sizi daha samimi yapar ve egoist olarak tanınmazsınız.
 6. Etkinlik Yapın: Twitterin en işlek ve canlı oldugu saati secerek “Hangi Burçsunuz?”, “Hangi takımı tutuyorsunuz?” gibi etkinlikler yaparak takipçilerini tanımaya çalışmalısın.
 7. UNFALLOW (Takibi Bırakma): Bu sizin 20 gün içinde takip ettiğiniz ama sizi geri takip etmeyenleri silerek daha fazla kişiyi takip etmenizde etkili olacaktır. Tabi bunu boş vaktinizde yapabilirsiniz.
 8. FAVORİ VE RT: Ana sayfada gördüüünüz ve okudugunuz tweetleri favoriye ekleyip veya cok beğendiklerinizi günde mutlaka 2.3 tane olmak şartıyla yapmanızı tavsiye ederim.
 9. Takip etme uğrastırıyor ve sıkıyor mu ?

Oto takip etme kodu ile 1.000 kişiyi yaklaşık 5 dk ettirebilirsiniz.

Twitter Kullanımı ve Takipçi Kazanma Taktikleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık