trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Ücretli Öğretmenlik Nedir ?

2 yıl önce
566 kez görüntülendi

Ücretli öğretmenlik hakkında bilgi verelim. Ücretli öğretmen başvuruları ne zaman olur? Ücretli öğretmen maaşı ne kadardır? Öncelikle ücretli öğretmenlik nedir? Ücretli öğretmenlik: Yeni eğitim sisteminde öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuş bir sistemdir. Bu sisteme göre öğretmenler, ders saatine göre ücret alır. Haftalık 30 saat ders verme hakları vardır. Daha fazlasını talep edemezler. İzinleri ücretsizdir ve çalıştıkları saate göre sigortaları yatar.

Ücretli öğretmen maaşı ne kadar?

Yani tam zamanlı çalışan bir öğretmenin bir ayda 15 günlük sigortası olur. Aylık kazançları en fazla 1050 TL civarında olan ücretli öğretmenler MEB’e bağlı olarak çalışır.

Neden ücretli öğretmenlik?

Atanan bir öğretmenle aynı işi yapmasına rağmen aynı imkanlara sahip olmamaları ücretli öğretmenlerin motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Buna rağmen öğretmen atamalarının yetersiz oluşu bu sebeple de hala öğretmen açığı olması, mezun olup açıkta kalan öğretmen adayların başvuru yapması bu işin yoğun bir şekilde talep edilmesine sebep oluyor. Diğer yandan MEB ile yaptıkları sözleşme yaz tatilinde biten öğretmenler aynı yıl içinde hem işe girip hem de işsiz kalmış olurlar.

Ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman başlar? Nasıl yapılır? 

Bu sorunun cevabı ise okulların açılmasına yakındır. Ücretli öğretmenlik başvurusu atamalar bittikten sonra olacaktır. Ağustos sonu gibi başvurular başlar genellikle takip edip daha sonra görev yapmak istediğiniz bölgenin Milli Eğitim Müdürlüğüne internet üzerinden başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Gerekli belgeleri hazırlayıp gittiğinizde sözleşme imzalıyorsunuz. Okulların açılmasıyla birlikte göreve başlıyorsunuz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık