Uno Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır?

2 yıl önce
2.234 kez görüntülendi

Size Uno Oyunu Nedir? Uno kart oyunu nasıl oynanır? Öncelikle Uno Oyunu bir kart oyunudur. Şimdi Tüm Dünya da popüler olan “UNO” oyununu anlatalım;

UNO OYUNU NEDİR?

Uno bir kart oyunudur. Elinde en az kart kalan oyuncu oyunu kazanır.
Uno oyununda toplam 108 kart bulunmaktadır. Bunlar kırmızı, mavi, yeşil, sarı ve her bir renkten de 19 kart vardır. Ayrıca 4 tane +2, 4 tane renk değiştir, 2 tane de +4. Ha birde tur döndür kartları mevcuttur.

UNO OYUNUNU NASIL OYNARIZ?

Önce her oyuncu (min. 2, max. 10) 7’şerli kart alır. Ortaya bir kart atılır diğer kartlar önü aşağıya bakacak şekilde ıskarta destesi olsun diye bir kenara konur.

Örneğin ortada Mavi 1 Kartı var; ilk oyuncu mavi kartlardan birini atmak zorunda yada farklı renkte sadece aynı rakamı atabilir.
Oyuncu mavi 8 Attı diyelim; üçüncü oyuncu ise +2 kartı attı ve bundan sonraki yarışmacı ıskarta destesinden 2 kart çekmek zorunda.
4. oyuncu ise engel kartını attı.
Bu da demektir ki bir sonraki oyuncu oynayamaz ve daha sonraki oyuncuya geçer sıra. Kartlarımız maviydi ya şimdiki oyuncunun elinde mavi kart yoksa renk değiştir. Kartı varsa o kartı atıp elinde olan bir rengi söyler ve renk değişir, eğer renk kartı da yoksa mavi renk gelene kadar ıskarta destesinden sürekli kart çeker.
Oyun böyle devam eder…
Oyun sonunda elinde bir tane kart kalan oyuncu UNO demesi gerekir. Eğer demezse ve sıra başka oyuncuya geçerse ceza alır ve uno demediği için desteden 2 kart çeker.

Son olarak gayet eğlenceli bir oyundur herkese tavsiye ederim boş zamanlarınızın eğlenceli hobisi…

UNO OYUNUNU NEREDEN BULABİLİRİZ?

Tüm kırtasiyeler de,  Alışveriş Merkezlerindeki kitap üzerine kurulu dükkanlardan vs…

Herkese iyi uno oyunlar dileriz.

Uno Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. defne dedi ki:

    Hem çok zevkli hemde çok uno nasıl oynanır sorusuna net cevaplar verilmiş durumda. Herkese iyi unolar. Paylaşım içinde teşekkür ederiz.

    1. admin dedi ki:

      Faydalı ve işinize yarar içerikler hazırlayabiliyorsak ne mutlu bize. Biz teşekkür ederiz.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık