trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Yeni Teknolojiler: Giyilebilir Teknoloji

2 yıl önce
918 kez görüntülendi

En yeni teknolojilere herkes sahip olmak istiyor. Ama ne kadar biliyoruz peki? Örneğin “giyilebilir teknoloji” son günlerin en popüler teknoloji terimlerinden. Peki nedir bu giyilebilir teknoloji. Hayatımızda ne değiştirir? Gerçekten sadece adım sayar veya uyku saatinizi tutan bir aygıt mı? Yoksa yaşam kalitenizi baştan aşağı değiştirecek asrın buluşu mu?

GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Son yıllarda akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla teknoloji tamamen yaşam tarzımız haline geldi. Bu da teknolojiyi hayatın her alanında kullanma imkanı yarattı bizlere. Özellikle insan sağlığı, giyilebilir teknoloji konusunda en popüler konu. Kolumuza taktığımız çok şık bir bileklikle veya çok gözalıcı bir yüzükle bile günlük hareket aktivitenizi ölçebilir, kaç saat uyduğunuzu gözlemleyebilirsiniz. Hatta uykunuzun ne kadarını derin uyuduğunuzu bile bu aygıtlarla takip edebilirsiniz. Kalp atışınız, nabız sayınız ve hatta kan şekerinizi bile artık anlık olarak takip edebilirsiniz.

Giyilebilir teknoloji ile İstediğiniz her şeyi kontrol altında tutabilirsiniz.

Sadece sağlık alanında mı bu yenilikler? Tabiki hayır. Kendi kendine evi süpüren elektrikli süpürgeler seri üretime başladı bile. Yakında yer silen modellerini de teknoloji mağaza zincirlerinde görebiliriz. Çocuğunuzun koluna taktığınız bir saat ile onu heran telefonunuzdan gözlemleyebilirsiniz. Şu anda nerede olduğunu görürsünüz. Ya da tanımladığınız alanın dışına çıktığında (örneğin okulunun 50 m. dışına çizdiğiniz bir daire) telefonunuza bir uyarı gelebilir.

Tüm bunlar aslında geleceğimizin nasıl daha keyifli olacağının işareti. Teknolojiye zaman zaman kızsakta hangimiz telefonu evde bırakıp çıkıyoruz artık. Sabah cüzdanımızı evde unutsak dönmüyoruz ama telefonu unuttuğumuzda hiç düşünmeden dönüş yoluna giriyoruz.

Belkide bu teknolojiler yetmiyor, kendi kendine kahve yapan ya da siz eve yaklaştığınızda kombiyi açan teknolojiyi bekliyorsunuz. Yeni teknolojiler yazı dizimizi takip ediniz. Bir çok alanda teknolojik yeniliklerle karşınızda olacağız.

Yeni Teknolojiler: Giyilebilir Teknoloji Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık