trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

YGS – LYS Hazırlık Yapmak

2 yıl önce
565 kez görüntülendi

Öğrencilik dönemimizin en zorlu sınavları YGS ve LYS’dir. Peki YGS ve LYS’ye nasıl hazırlık yaparız. Şimdi YGS – LYS’ye nasıl çalışabileceğimize değinmek istiyorum.

YGS – LYS Hazırlık Kitapları

İlk olarak temeliniz var mı? Diye sormak istiyorum. Çünkü temeliniz yoksa sizde biraz temel oluşturmak lazım. İyi bir temel oluşturmak için ise soru çözümlü kitaplar almamız gerekecek (Güvender, Final, Dahi Adam vs. gibi yayınların soru çözümlü kitapları gibi).

Günlük kaç soru çözmek gerekli?

 

Bu kitaplarla temel oluşturmak için ise günde 150 – 200 soru çözmeniz gerekir. Çünkü temeliniz olmadığı gibi hiç ders çalışmıyorsunuzdur. Bunun için de günde iki saatten başlayarak her hafta birer saat arttırmanız gerekiyor.

LYS daha önemlidir

Şimdi asıl konumuza geri dönelim. size YGS için önerim ise sadece Matematik ve Fiziği bitirip YGS ye bir ay kalana kadar bu iki ders ile ilgili bol bol sorular çözmenizdir. YGS’ye bir ay kaldığında ise diğer derslere çalışmalısınız. Elbette YGS ye bir ay kalana kadar sadece matematik ve fizik çalışmayacaksınız: LYS ye de çalışmanız lazımdır. Çünkü LYS, YGS den önemlidir ve YGS sınavına girdikten sonra LYS yi bitirmeye vaktiniz yetmeyecektir. Bu yüzden YGS ye bir ay kalana kadar LYS de çalışmalısınız. YGS ye bir ay kaldığında ise ilk öncelikli olarak kimya dersini bir hafta da bitirmeniz önerilir. Çünkü kimya dersi YGS de ki en kolay derstir. Biyolojiyi ise sadece ezber yaparak da çözebilirsiniz. Coğrafya ve Tarih derslerini çalışmakta sizin elinizde. En önemli konu ise Türkçe dersidir. Çünkü bol bol kitap okumanız gerekmekte ve günde azami Türkçe sorusu çözmeniz gerekmektedir.

YGS – LYS Hazırlık Yapmak Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık