trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Yük Asansörü ile Eşya Taşımacılık Sistemi

2 yıl önce
655 kez görüntülendi

Nakliyat ve taşınma işleri biz insanlar için korkulu bir rüyadır. Bu işler oldukça zor ve zahmetli işler olup; elimizden geldiğince bu işlerden uzak dururuz.. Ancak bazı mecburiyet gerektiren anlarda iş başa düşer. Ve maalesef zaman zaman eşyadan ziyade insan zedelenir. Yorgunluk bunun baş örneklerinden olup, kimi zaman sakatlanmalar da ortaya çıkabilmektedir..

Özellikle fazla eşyanın ve ağır eşyaların taşınması islerinde; ücret karşılığında dışarıdan taşıma işçileri; genel adıyla hamal; tutularak bu işler yaptırılır.. Varlığı uzun yıllardır olan; ancak son 20-30 senedir oldukça yaygınlaşan taşıma şirketleri ev, ofis gibi yerlerin eşyalarını şehir içi, şehirler arası, hatta ülkeler arası şekilde taşımaktadır. Bu hizmette hem hamaliye hem de kamyon, kamyonet gibi araçlarla taşıma hizmeti bulunmaktadır..

Taşıma şirketleri zamanla hem insan gücünden hem de zamandan tasarruf etmek adına bir fikir geliştirmişler ve ortaya asansörlü taşımacılık adı altında bir hizmet ortaya çıkartmışlardır.

Asansörlü Taşımacılık tam olarak neyi ifade eder?

Bu hizmet, özellikle çok katlı binalarda bulunan ev yada ofis tarzı yerlerden eşyaların bir asansör mekanizması ile aşağıya indirilmesi ve yine aynı şekilde yeni taşınılan yerde yukarıya çıkarılmasıdır. Bu mekanizma binaların dışına kurulur ve pencere ya da balkon gibi yerlerden eşyalar asansöre yüklenir. Klasik bir motor sistemi ile çalışan bu asansör belirli bir yük taşıma kapasitesi ile eşyaları taşır. Aşağıya inen eşyalar insan gücü ile taşıma aracına yüklenir. Yeni taşınılan yerde de sistem aynı şekilde kurularak, taşıma aracından eşyalar asansöre yüklenir ve asansör eşyaları yukarı taşır. Yukarıda da insan gücüyle ev ya da ofise eşyalar yerleştirilerek hizmet tamamlanmış olur. Burada taşıma asansörünün yük taşıma ağırlık kapasitesine dikkat etmek gerekir. Asansörü harekete geçiren motor, benzin/mazot vb petrol yakıtları ile çalışmaktadır. Asansörlerin çeşitli yüksekliklere göre ayarlanması mümkündür..

Asansör sistemi ile eşya taşımak yarı yarıya daha fazla zamandan tasarruf sağlar. Tabii ki de bu tasarruf eşyayı araca yükleme ya da araçtan ev veya ofise taşımada geçen zamandandır.. Böylece insan gücü de yarıdan fazla bir oranla tasarruf edilmektedir.. Özellikle çok katlı binalardaki taşımalarda merdivenlerde kaybedilen zaman ve dolayısıyla yorgunluk ortadan kalkmaktadır.

Asansörlü taşımacılık sayesinde taşıma elemanları daha az yorulmakta ve sakatlanma riskleri en aza indirilmektedir.. Böylelikle aynı elemandan uzun süre sağlıklı bir şekilde yararlanmak söz konusudur.. İlk bakışta her ne kadar bu sistem ham-maliyenin yani dışarıdan ücret karşılığı bu işi yapanların gelirini azaltmış gibi görünse de tam olarak onu ifade etmez. Çünkü zaten hali hazırda taşıma şirketlerinin sürekli çalıştıkları elemanlar vardır. Ve bu işi Asansörlü olsa da olmasa da örneğin 4 kişi olarak yapmaktadırlar.. Yani çok fazla bir olumsuz etkisi olmamaktadır. Zaman zaman taşıma şirketleri dışarıdan eleman almaktadır. Asansörlü taşıma ile zamandan tasarruf söz konusu olduğu için, aynı işçi bir günde ikinci hatta üçüncü işe de gidebilmekte; daha fazla para da kazanabilmektedir.

Asansör sistemi ile taşımada eşyaların da zarar görme riski en aza indirilmiştir. Bu sistemde kırılma, çizilme gibi gibi olumsuz sonuçlar çok az görülmektedir. Aynı şekilde bina içlerindeki duvarların da sürtünmeden dolayı hasar görme olasılığı ortadan kaldırılmıştır..

Yük Asansörü ile Eşya Taşımacılık Sistemi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık